Ahşap Ev Montajı

Bu haftasonu ve Pazartesi günü 6 arkadaş zeytinliğimizin hemen karşısında bulunan zeytinliğe, demonte ahşap ev kurulumuna gittik. Drenajlı su basmanları yapılmış, tuvaletin su basmanının altına foseptik güzelce açılmıştı.
Biz Bademli’ye vardığımızda öğlendi fakat ahşap evin akşam geç saatlerde geleceğini öğrenince briketlerle tuvaleti yapmaya giriştik.

Elimizdeki briketleri bitirinceye kadar çalıştıktan sonra nakliyeyi bekledik ama nakliye hava karardıktan sonra geldi. Arabalarımızla ışıklandırma yaparak ahşap evin parçalarını indirdik. Pazar sabahı ilk işimiz aynı parçaları gruplandırarak  montaj kitapçığındaki kodlarla beraber etiketlemek oldu.

Zemin çıtalarını çakıp gönyeledikten sonra montaj kitapçığına bakarak evi monte etmeye başladık. Tabii ki bütün parçalar muntazam ve hasarsız değildi ama uğraşarak evin kaba montajını bitirdik. Daha sonra da çatıya ziftli kağıt ve üstüne ondulin döşedik.

Kapı ve pencerelerin de montajını yaptıktan sonra bayanlar eve şeffaf ahşap koruyucu sürdüler.

Evin manzarası:

En son kapıya kilit vurup İstanbul’a döndük.

 

 

Ahşap Ev Montajı” hakkında 2 yorum

  1. merhaba
    evi nerden sipariş verdiniz? kurulumu kac sat surdu? bi kac yerden fiyat aldım ama bekledigimin cok ustunde tahtasını kendimiz kesip yapsak cokmu zor olur?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir